Category Archives: اخبار

خدمات ترخیص و ترانزیت

Category : اخبار

ترانزیت داخلی:

ترانزیت کالا از تمامی بنادر مبادی ورودی کشور به گمرکات داخلی و مناطق آزاد امکان پذیر بوده و ارائه بن ترانزیت و صدور پروانه ترانزیت توسط این شرکت انجام میگردد.
تشریفات گمرکی و ترخیص کالا

در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا این شرکت در تمامی گمرکات کشور با همکاری کادری مجرب تمامی مراحل اسنادی شامل تهیه پیش فاکتور ( Proforma ) لیست بسته بندی ( Packing List ) فاکتور فروش ( Invoice ) گواهی مبداء ( Certificate of Origin ) ثبت سفارش و اخذ مجوز های لازم نظیر گواهی بهداشت و گواهی استاندارد و نیز تمامی مراحل اجرایی شامل صدور پروانه ترخیص و یا ترانزیت ، ارزیابی کالا و… خدمات ویژه ای را به مشتریان محترم ارائه می نماید .


خدمات بسته بندی

Category : اخبار

خدمات بسته بندی:

بسته بندی و ارسال کلیه لوازم منزل، مبلمان ، پیانو ، فرش و …
یکی از مهمترین مراحل ارسال لوازم منزل و یا کالاهای تجاری به خارج از کشور و در واقع حساس ترین مرحله همان “بسته بندی” کالا بوده و هرگونه سهل انگاری در تهیه بسته بندی مناسب و یا رعایت نکردن استانداردهای لازم سبب آسیب دیدگی کالا خواهد گردید و نهایتا” علاوه بر خسارتهای وارد شده ، هزینه کرایه حمل پرداخت شده نیز به خسارتهای فوق اضافه می گردد. لذا مفتخریم با بکارگیری کادری مجرب و کار آزموده توانسته ایم یکی از بهترین و با کیفیت ترین امکانات لازم را جهت بسته بندی کالای صادراتی و لوازم منزل شما جهت ارسال به اقصی نقاط جهان را با کمترین هزینه ممکن فراهم آوریم .

کیفیت حمل:

کارشناسان این شرکت به صورت ” رایگان ” در تمامی روزهای هفته آماده بازدید از لوازم ارسالی شما بوده و با یک تماس تلفنی در اسرع وقت در محل شما حاضر خواهند بود . به هنگام بازرسی محموله ضمن تهیه لیست اولیه از لوازم ارسالی با توجه به حساسیت و ارزش کالا نسبت به تعیین نوع حمل ( زمینی – دریایی – هوایی ) و نیز نوع بسته بندی ( جعبه چوبی ، کارتن ، نایلون حبابدار ، گونی ، صندوق فلزی ، پالت و…. ) اقدام نموده و انجام تمامی امور لازم در اسرع زمان ممکن و در محل صورت می گیرد.
تهیه لیست بسته بندی ( PACKING LIST )

از دیگر مواردی ضروری دیگری که سهل انگاری در آن موجب ایجاد خسارت و یا هزینه های اضافی میگردد تهیه لیست بسته بندی می باشد . تمامی لوازم بسته بندی شده می بایست علاوه بر شماره گذاری به صورت کامل و دقیق در لیست جداگانه جهت ارائه به گمرک مبداء آماده گردیده و نسخه ترجمه لاتین آن برای ارائه به گمرک مقصد ضروری بوده و تمامی مراحل بسته بندی و تهیه لیست توسط عوامل این شرکت انجام و در اختیار صاحب کالا قرار خواهد گرفت.
تعیین شرایط بسته بندی و نحوه حمل

پس از رویت محموله ، نوع بسته بندی مورد نیاز متناسب با نحوه حمل ( هوایی – زمینی – دریایی ) توسط کارشناس مربوطه پیشنهاد می گردد و پس از برآورد نهایی تمامی هزینه های جاری شامل بسته بندی ، بارگیری، حمل و نقل وسایر هزینه های جانبی بصورت کتبی از طرف شرکت به صاحب کالا اعلام و پس از اخذ تایید نهایی از سوی صاحب کالا ؛ هماهنگی های لازم جهت ارسال لوازم بسته بندی و در صورت نیاز ساخت جعبه چوبی و سایر مراحل رزرو کانتینر و… صورت خواهد گرفت .


حمل صادراتی و وارداتی کالاها از طریق مسیرهای هوایی در سرتاسر جهان

Category : اخبار

این شیوه حمل کالا بیشتر برای محمولات اورژانسی که با کمبود زمان روبرو هستند و یا ارزش کالایی آنها بسیار بالا است استفاده می شود. حمل هوایی برای حجم کالا نیز به مانند وزن آن محدودیت هایی دارد. در این روش حمل کانتینر های هوایی با اشکال مخصوص بدنه هواپیمای باربری تهیه شده اند و استفاده می شوند. ارزش فضا هر متر مکعب در هواپیما برابر ارزش ۱۶۰ کیلوگرم می باشد. بنابراین در صورتی که کالای شما یک لیتر باشد و ۱۶۶ کیلو وزن داشته باشد و یا بر عکس یک متر مکعب حجم داشته باشد و ۱ کیلو وزن در هر دوصورت کالای شما بر اساس یک مترمکعب با ۱۶۶ کیلوگرم نرخ گذاری می شود. روش نرخ دهی در کالای هوایی به واسطه تعدد محموه های خرد به صورت پلکانی می باشد. به عنوان مثال محمولات زیر ۴۰ کیلوگرم همگی ۴۰ کیلو در نظر گرفته خواهند شد.


مدارک لازم جهت ارسال بار هوایی مسافری ( فریت بار مسافری )

Category : اخبار

جهت ارسال بار های هوایی بصورت مسافری ارائه مدارک زیر الزامی می باشد :

  • کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده
  • کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده
  • آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی /  Zip Code  گیرنده و شماره تلفن
  • لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتیمتر

نکته : در اکثر موارد حمل بار مسافری ، حضور مسافر به هنگام بازرسی کالا و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و ارسال محموله با توجه به مقصد و مدت زمان حمل بطور معمول ۳ تا ۴ روز قبل از خروج مسافر از ایران صورت می گیرد.


ترانزیت کالا

Category : اخبار

با توجه به موقعیت راهبردی و ترانزیتی و جایگاه ویژه کشور در کریدور شمال – جنوب ، شرق – غرب می توان از فرصت ها و مزیت های بیشمار ترانزیت کالا در صنعت حمل و نقل هوایی بهره شایان برد . واحد ترانزیت خدمات بار هوایی آریا پرواز ترابر امکان ترانزیت کالا از کلیه مبادی خارجی به مقاصد داخلی کشور و گمرکات هوایی و زمینی ایران و کشورهای دیگر را دارا می باشد.