فریت بار

فریت بار چیست ؟

فریت بار (Freight) در لغت به معنی حمل بار بوده و مترادف باکلمات cargo, cartage, freightage می باشد. “فریت بار” اصطلاحا به ارسال بار هوایی بصورت غیر همراه به کشورهای خارجی، گفته میشود. فریت بار میتواند بسته به نوع، میزان و مقصد آن، بصورت‌های مختلفی انجام شود. اما آنچه که در فریت بار مسافری حائز اهمیت میباشد، قیمت مقرون بصرفه ی آن در مقایسه با اضافه بار مسافری میباشد؛ که در ادامه به تفاوت میان این دو مقوله خواهیم پرداخت .

فریت بار به تمامی کشورهای دنیا قابل انجام میباشد. کشورهایی مانند : آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ، ترکیه، امارات، فنلاند، کویت، قطر، عمان و … در این مقاله به تمامی جوانب فریت بار می‌پردازیم .

فریت بار مسافری: بهترین راه حل برای ارسال بار مهاجران و دانشجویان

بطور خلاصه فریت بار و یا فریت بار مسافری ، برای کسانیکه قصد مهاجرت و یا سفر و یا ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور را دارند، بسیار مناسب است. چرا که مسافران با هواپیما، همواره دغدغه‌ی مقدار مجاز حمل بار هوایی را دارند، و قیمت‌های بسیار زیاد اضافه بار مسافری، آنها را از همراه بردن مایحتاج خود منع میکند.

اما خوبست بدانید که از طریق فریت بار، مهاجران و دانشجویان خارج از کشور میتوانند تمام لوازم منزل و لوازم شخصی خود را، تحت عنوان Personal Effects به کشور مورد نظر خود فریت (Freight) یا ارسال نمایند. فریت بار شامل انواع کالاها و لوازم بوده ، و با‌ هزینه‌ی بسیار پایین‌تری نسبت به سایر روشهای ارسال کالا، در حجم‌ها و وزن‌های مختلف صورت میپذیرد. در همین صفحه در مورد هزینه‌های فریت بار صحبت خواهیم کرد.

فریت بار به چه کشورهایی انجام میشود؟

 

شما میتوانید محموله‌ها و لوازم خود را به هر شهری در جهان که دارای فرودگاه باشد، بصورت هوایی فریت نمایید. ضمنا ما می‌توانیم ترتیبی اتخاذ نماییم تا چنانچه شهر مقصد شما فاقد فرودگاه باشد، بار شما از نزدیک‌ترین فرودگاه تا مقصد شما، بصورت زمینی تراک شود. امروزه خدمات لجستیکی با پیشرفت‌های وسیع خود، این امکان را فراهم نموده تا محموله‌ها بصورت ترکیبی، به شکلهای هوایی و دریایی و زمینی، به هر نقطه از جهان ارسال شوند

فریت بار : بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافری

فریت بار بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافری‌ست. چرا که در فریت بار، شما مجاز به حمل هر میزان بار شخصی و غیرتجاری، با صرف مبلغ بسیار پایین تری نسبت به اضافه بار هستید؛ بشرط آنکه بار شما، جزو کالاهای غیر مجاز در فریت بار محسوب نشوند. شما میتوانید در فریت بار مسافری، تمام لوازم مجاز در فریت بار را، پیش و یا پس از پرواز خود، به مقصدتان در هرگوشه از جهان، بصورت غیر همراه ارسال نموده، و هرگاه به مقصد رسیدید، در گمرک فرودگاه، محموله‌ی خود را ترخیص نموده و تحویل بگیرید.